Silifke Tekne Turları

7
1379

Sanırım Silifke’yi ne kadar anlatsam bitiremem, cennetin el verdiği bir Mersin ilçesi burası. Silifke’de olmazsa olmazlardan biri, çevredeki küçüklü büyüklü adalara ve gizli saklı koylara yapacağınız tekne gezileri. Zira adaların ve koyların hemen hepsi antik dönemlerde birer yerleşim yeri olduğundan, kalıntılarla dolu.

Silifke Tekne Turları, Taşucu
Silifke Tekne Turları, Taşucu

Silifke’de tekne turlarının başlangıç noktası Taşucu Limanı. Buradan hareket eden tekneler sizi alıp tüm Silifke kıyılarını, ada ve koylarını dolaşıyor. Şanslıysanız bu bölgenin tek sahibi olan yunusları, caretta carettaları ve deniz foklarını görebiliyorsunuz!

Tekne Turları, Silifke
Tekne Turları, Silifke

Taşucu’ndan yola çıktığınızda ilk istikamet olan Barbaros Koyu’nun ardından Dana Adası’nda keyifli bir öğle yemeği yeniyor. Ardından Afrodias olarak da bilinen güzeller güzeli Tisan Koyu’nda meşhur mozaikleri ve antik kalıntıları gezdikten sonra Kösrelik Adası’na doğru yola çıkıyorsunuz. Son durak olan Boğsak Koyu’ndan tekrar Taşucu’na dönüş rotasını izleyen tur, büyük gruplarda size özel programlarla da yola çıkabiliyor.

Tekne Turları, Silifke
Tekne Turları, Silifke

İşin güzel yanı da turların büyük grupları otelden alıp yine otele bırakması. Adana ve Tarsus’tan araçlar temin edilerek, misafirler tur sonunda yine aynı noktaya bırakılıyor. Mersin’den kalkan servisler de, Mersin-Taşucu güzergâhı üzerindeki bütün otel, pansiyon ve tatil sitelerinde duruyor.

Silifke Adalar
Silifke Adalar

Bir de Silifke’nin meşhur su altı dünyası var. Dalış deneyimi yaşamak isteyenler için Dana Adası ve Barbaros Koyu’na Dalış Turları bulunan Göktuğ Yatçılık’ın aynı zamanda hava koşullarına göre 20-50 kişilik gruplarla, balığın bol olduğu yerlere Olta Balıkçığı Turları da bulunuyor.

Göktuğ Yatçılık
Adres: Taşucu Balıkçı Barınağı Silifke / MERSİN
Tel: 0 (324) 741 30 11
Gsm: 0 (532) 658 83 54 – 0 (507) 268 47 64
Web: http://www.goktug-yat.com/
E-posta: goktugyatcilik@windowslive.com

Silifke tekne turları benim için Mersin’e gitmek için Peril’ce 10 nedenden biri. Silifke’ye gelmişken Mersin ve Tarsus’u da gezmeyi ihmal etmeyin.

7 YORUMLAR

CEVAP VER