Kapadokya’nın En İyi 5 Balayı Oteli

0
4479

Kapadokya, deniz takıntısı olmayanlar için muazzam bir balayı bölgesi. Zira Kapadokya’nın efsunlu bir atmosferi var. Gün içinde görebileceğiniz renk paletine eşlik eden dingin coğrafyasına bir de sizin için her şeyi düşünen şık ve zarif butik otelleri eklendiğinde hem keyifli hem de romantik bir tatil geçirmek işten bile olmuyor.

Kapadokya’nın en iyi balayı otelleri

Kapadokya, oldukça geniş bir bölgeyi kapsadığından ve gezilip görülecek yerler haricinde pek çok aktiviteye imkân sağladığından, otele kapanıp kalmıyorsunuz. Hoş otele kapanmak bile ayrı keyif Kapadokya’da, çünkü gün batımını özbeöz Kapadokya şarabını yudumlayarak izlemenin keyfi de bambaşka.

Ξ Anatelein Boutique Cave, Uçhisar

Anatelein Boutique Cave, Kapadokya
Anatelein Boutique Cave, Kapadokya

Kapadokya’nın en nezih ilçesi Uçhisar’da, konaklayabileceğiniz en sıra dışı butik otel olan Anatelein Boutique Cave, Kapadokya’nın kültürel dokusunu yansıtan ve birbirine benzer konseptlere sahip diğer otellerden ayrılan bir çizgiye sahip. Yunancada güneşin doğduğu ülke anlamına gelen Anatelein sözcüğünden hareketle otel konsept olarak Anadolu’yu merkeze alan otelde, her oda 7 coğrafi bölgenin özelliklerini yansıtacak şekilde tasarlanmış. Ege, Akdeniz, Marmara, Güneydoğu Anadolu, İç Anadolu ve Karadeniz süitleri ile her odanın bölge özelliklerine göre ayrı kokusu, dokusu ve rengi var. Bahçede yer alan Aşk Odası ile toplam 8 kaya ve mağara odası bulunan otelin gecelik konaklama ücretine enfes kahvaltıları da dahil.

Jakuzili, şömineli, muazzam peribacası manzaralı odaları haricinde Anatelein’in geniş ve yemyeşil de bir bahçesi var. Zira, daha çok balayı çiftlerinin tercih ettiği Anatelein Boutique Cave’in müdürü Valerie, balayı misafirleri için önceden odaları süslüyor, mumları yakıyor, şarap ve meyve tabaklarından tutun, şömineden jakuziye kadar her şeyi düşünüp siz gelmeden her şeyi hazırlamış oluyor!

Anatelein Boutique Cave
Adres:
 Tekelli Mahallesi Derebağ Sokak No: 17, 50240 Uçhisar, Nevşehir
Telefon: +90 (384) 219 2044
Web-site: http://www.anateleinhotels.com/

Ξ Phocas Cave Suites, Çavuşin

Phocas Cave Suites Çavuşin, Kapadokya
Phocas Cave Suites Çavuşin, Kapadokya

Rengarenk balonların gökyüzüne salındığı, kiliseleriyle ve vadileriyle ünlü Kadokya bölgesi olan Çavuşin’de, Kızılçukur ve Güllüdere Vadilerinin çevrelediği Çavuşin Kalesi manzaralı odalarda uyanmak isterseniz, Phocas Cave Suites sizin için! Güzel Atlar Diyarı’na ithafen Phocas Cave’in terasında bulunan at heykeliyle hemen dikkatinizi çeken, dört bir yanı fresk, heykel, el dokuması halı gibi yerel kültürle dekore edilen bu güzel otelin müdürü Lütfiye Aydınoğlu, sizi gerçek bir prens ve prenses gibi ağırlamak için elinden gelen her şeyi yapıyor.

Phocas Cave’de 1 kral süiti, 2 kraliçe mağara süiti, 2 lüks mağara süiti, 4 mağara süiti, 2 standart kaya oda ve 1 standart mağara oda olmak üzere toplam 12 oda bulunuyor. Aynı zamanda otelde bir mağara restoran ve bir şarap evi, spa küveti, jakuzi ve Türk hamamı da var. Otele geldiğinizde bölgede gezip görebileceğiniz yerlerden yapabileceğiniz tüm faaliyetlere bilgilendiriliyorsunuz: Balon, yürüyüş ve atv turları; jeep safari, binicilik ve size özel aktiviteler; akşamları ise Türk Gecesi ve Semah Gösterisi!

Phocas Cave Suites
Adres: Çavuşin / Kapadokya / Türkiye PK 50500
Telefon: +90 384 532 71 61
Web-site: http://www.phocascavesuites.com/

Ξ Fresco Cave Suites & Mansions, Ürgüp

Fresco Cave Suites and Mansions, Kapadokya
Fresco Cave Suites and Mansions, Kapadokya

Fresco Cave Suites & Mansions pek çok açıdan çok güzel ve şık bir butik otel, zira Kapadokya bölgesini tam kalbinde, Ürgüp’te yer alıyor. Burası, üç tarihi konak ve mağaranın birleşiminden oluşan, buram buram tarih ve kültür kokan güzeller güzeli bir butik otel. Diğer yandan kendisi de Ürgüp’ün tarihi bir dokusu olarak, eski şehir merkezindeki konumuyla gerçekten eşsiz.

11’i kaya oda ve 6’sı tarihi konak odası olmak üzere 17 odasıyla hizmet veren Fresco Cave Suites & Mansions, 19. Yüzyıl tarihli bir konağın restore edilmesiyle oluşturulmuş Kapadokya’nın ünlü kaya otellerinden. Fresco’da hemen hemen her odanın kendine has özellikleri bulunuyor. Tarihi alt yapısı, modern dokunuşlarla süslenen otelin her odası mimarisi ve hikayesine sadık kalınarak sade ancak konforlu şekilde tasarlanmış.

Terası, restoran & barı, dingin ve huzurlu şömine alanıyla vakit geçirmekten zevk aldığınız bir otel. Kahvaltılarından yemeklerine, Erciyes Dağı manzarasından, işletme sahiplerinden Gamze Hanım’ın ve eşinin, güler yüzleri ve naif misafirperverliklerine hayran oluyorsunuz.

Fresco Cave Suites & Mansions
Adres:
 Eski Kayakapı Girişi Musa Efendi Mahallesi Esat Ağa Sokak No: 15 Ürgüp, Nevşehir
Telefon: + 90 384 3416660
Web-site: www.frescomansions.com

Ξ Taşkonaklar Hotel Cappadocia, Uçhisar

Taşkonaklar Hotel Cappadocia
Taşkonaklar Hotel Cappadocia

Yine Uçhisar’da, beldenin tam kalbinde, tarihi ve mistik kalıntılar üzerine yıllarca süren titiz bir restorasyon sonucu kurulan Taskonaklar Hotel Cappadocia, her türlü konfor ile donatılmış mağara odaları ve suitleri ile eşsiz bir butik hizmet veriyor.

Kapadokya’nın en etkileyici vadilerinden Güvercinlik Vadisi’nin batısında kurulu Taşkonaklar, şık dekorasyona sahip samimi odalarıyla misafirlerini ağırlıyor. Odanızın hemen karşısında, zirvesindeki karlarıyla Erciyes Dağı’nı görebildiğiniz, şirin ve samimi bahçesinden vadiyi, coğrafyayı seyre dalmak huzur verici. Doğal yapıyı bozmadan, geleneksel dekorasyonuyla hazırlanmış volkanik kaya oluşumlarının içerisinde hazırlanmış 19 odadan oluşan Taşkonaklar, ince ve duru bir otel.

Adres: Gedik Sokak No: 8 Uçhisar Nevşehir
Telefon: + 90 384 219 30 01
Web-site: www.taskonaklar.com

Ξ Cappadocia Hill Hotel & Spa, Nevşehir

Cappadocia Hill Hotel & Spa, Kapadokya

Cappadocia Hill Hotel & Spa, bölgenin en eski yerleşim yerlerinden Göre Köyü’nde yer alan, Kapadokya’nın yer altı şehirlerine de yakın. Her biri birbirinden farklı toplam 25 odası bulunan otelde, kütüphaneden Türk mutfağı ve dünya mutfaklarının örneklerini tadabileceğiniz a la carte restoranına, açık ve kapalı yüzme havuzu, Türk Hamamı, Sauna, Tuz Odası ve fitness merkezi gibi hizmetler sunuluyor. Kendinizi Spa merkezindeki profesyonel terapistlerin büyülü parmaklarına bırakabilirsiniz.

İngiltere’de yayın yapan Lux dergisi tarafından En İyi Balayı Oteli ödülünü kazanan Cappadocia Hill Hotel & Spa’nın farklı balayı paketlerinden birini tercih edebilirsiniz.

Cappadocia Hill Hotel & Spa
Adres: Niğde Yolu 4’üncü kilometre, Göre/NEVŞEHİR
Telefon: + 90 384 215 44 55
Web-sitewww.kapadokyahill.com

Farklı otel seçenekleri için oteller menüsüne göz atabilirsiniz.

CEVAP VER