Peril’ce

Peril Cantürk kimdir?

Ankaralıyım. Kendimi bildim bileli okudum ve yazdım. Özel sektörde ve kamuda çalıştım, bir süre metin yazarlığı yaptım. Yaklaşık bir senedir seyahat sitelerinin editörlüğünü yapıyorum.

Otuz yaşımla birlikte başladığım yolculuklar, kendini arayan bir insanın yol hikayelerine dönüştü. Hayatın kendisi bir yolculuk.

Yola devam!

Peril’ce neden kuruldu?

Perilce’yi kurarken, bir yıldan uzunca süre düşündüm. Yapı olarak bu devrin insanı değilim. Ancak, günümüzde seyahatnamelerin dijital platforma dönüşmesi kaçınılmaz hale geldi. Diğer yandan beni tanıyan insanların tavsiye isteklerini derli toplu yanıtlamak ve belki de en önemlisi, yolda iken bile yazmaktan hiç uzaklaşmamak için Peril’ce kuruldu.

Peril’ce ne söyler?

Yola Övgü, Perilce’nin mottosu.

İyi ve doğru bildiğini en yalın şekilde aktarmayı tercih eden bir seyahat sever olarak, okuyucuya verebileceklerim, keyifle okunmasını umduğum seyahat yazıları ve ziyaret ettiğim yerler ile ilgili kişisel deneyimlerim olacak. Kullan at içeriklere mümkün olduğunca mesafeli durmaya çalıştığım blogumda, hayatım boyunca en iyi yaptığım şey olan yazma eylemini seyahatler üzerinden sunuyorum.

perilce.com’daki hiçbir içerik ve fotoğraf izinsiz veya kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Aksi durumsa yasal işlem başlatılacaktır.