Hülya Tosun, Ruhu Pamuk Kadın

2
767

Hülya Tosun, ruhu pamuk kadın! Benim için öyle (:

Gezgin Dünyası: Destinasyon Mersin Blogger Gezisi’nde tanıştırılmamla birlikte, dingin, güler yüzlü, çevresine huzur veren bir insan olduğunu anlamam için iki kelam etmemin yettiği kadın Hülya (:

Mersin
Mersin’deyiz kıps

Saçları iki yandan örgülü, elinde mini mini bir bitkicik olan bu tatlı kadın, doğaya ait olan her şeye sonsuz bir şefkat ve sevgiyle yaklaşıyor, doğa ana gibi. İnsanların hayatına dokunmayı, onlarda bir şeyleri değiştirmeyi seviyor, böyle mayalıyor kendini.

Otele dönünce, blogunu açıp okuyorum hemen, bayılıyorum, öylesine özgün ki, şiir gibi dupduru yazıları. Tarsus ve Mersin’i iki gün boyunca birlikte geziyoruz, onunla ilgili pek çok şey öğreniyorum. Yıllardır hiç alışveriş yapmadığını, ikinci el giyindiğini, evi olmadığını, gönüllü projelerde çalıştığını ve daha birçok şey… Minimal yaşama adım atmaya teoride pek hevesli olan ben, Hülya ile tanışınca bunun o kadar da kolay olmadığını anlıyorum 😉

Saçlarımı ördüm ben de Hülya gelecek diye (: Kuğulu Park-Ankara
Saçlarımı ördüm ben de Hülya gelecek diye (:
Kuğulu Park-Ankara

Ruhu pamuk kadın diyorum ben ona, sarılıyorum, nedense kendime pek benzetiyorum. Her türlü egodan kendini arındırmış bu tatlı kadının yolu Ankara’ya düştükçe buluşup kıkırdıyoruz (: Çünkü benim Hülya’ya yetişmem imkânsız! Mersin’in üzerine bir dünya turu daha yaptı denilebilir 😉 İyi ki tanıdım seni Hülya kuzusu, hep ol!

Ruhu Bohçada Gezen, takip edin, okuyun, bayılın!

2 YORUMLAR

CEVAP VER